18 maja 2020

Bezpłatna eKonferencja dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

eKonferencja „eLearning w edukacji wczesnoszkolnej” to już czwarta edycja wydarzenia zorganizowanego pod szyldem www.zdalnelekcje.pl, którego ideą jest pomoc szkołom, nauczycielom i dyrektorom placówek w organizacji łatwej i skutecznej edukacji zdalnej.

Nauczanie na odległość niesie ze sobą wiele wyzwań, szczególnie w przypadku dzieci najmłodszych, które najdotkliwiej odczuwają brak bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami. Skuteczne przekazanie wiedzy, odpowiednie skonstruowanie poleceń i wykorzystanie technologii do utrzymania relacji ze swoimi uczniami to najważniejsze zadania każdego nauczyciela w tym trudnym czasie.

Data wydarzenia: 19.05.2020, godz. 11:30-15:45, wstęp wolny rejestracja na wydarzenie znajduje się na stronie internetowej.

Podczas eKonferencji „eLearning w edukacji wczesnoszkolnej” wystąpią między innymi:

prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko:

Pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Wczesnej Edukacji i Kształcenia Nauczycieli. Współkoordynatorka w latach 2006-2012 ogólnopolskich badań monitorujących umiejętności językowe i matematyczne trzecioklasistów i ich środowiskowe oraz szkolne uwarunkowania.

Sabina Piłat:

Podróżująca nauczycielka. Twórczyni kanału YouTube z filmami edukacyjnymi dla dzieci „Nauka w plecaku” oraz bloga dla nauczycieli „W mojej klasie”. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i/lub języka angielskiego w Warszawie, Hiszpanii i Luksemburgu. Trenerka, twórczyni materiałów edukacyjnych i publikacji dla nauczycieli. Członkini grupy Superbelfrzy.

Aleksandra Schoen-Kamińska:

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 6 w Pile, Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017. W roku 2018 i 2019 na liście STU SPRUC (lista osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce w ostatnim roku).