15 września 2021

SkillsPoland 2021

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy serdecznie zachęcić Państwa do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia jakim są eliminacje krajowe SkillsPoland 2021. Konkurs odbędzie się 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). W ciągu dwóch dni zmagań 100 zawodników ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach powalczy o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie – jest nam miło poinformować, że już za tydzień tj. 22-26.09.2021 r. polska reprezentacja powalczy o tytuł mistrza Europy w austriackim Graz (szczegóły nt. zawodników w załączniku).

W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. W ramach wydarzenia organizatorzy chcą zorganizować m.in. targi szkół technicznych i branżowych, panele dyskusyjne, debaty, warsztaty dla nauczycieli oraz oficjalną galę rozdania nagród.

Uruchomiono rekrutację dla poszczególnych konkurencji:

  1. Florystyka,
  2. Frezowanie CNC,
  3. Fryzjerstwo,
  4. Instalacje sanitarne i grzewcze,
  5. Instalacje elektryczne,
  6. Meblarstwo,
  7. Mechanika pojazdów rolniczych,
  8. Obsługa gości hotelowych,
  9. Stolarstwo.

Organizatorom zależy, aby dotrzeć do pasjonatów: uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, firm, izb i zaprosić ich do udziału w naszym wydarzeniu. Ponadto, poszukują ekspertów oraz partnerów biznesowych otwartych na współpracę, którzy pomogą przygotować zawodników do startu w mistrzostwach nie tylko w Szanghaju (nauczyciele, przedstawiciele firm – po prostu fachowcy).

W załączniku znajdziecie Państwo materiały informacyjne o inicjatywie WorldSkills w Polsce i na świecie oraz prezentację o samych eliminacjach, które odbędą się w Gdańsku. Dodatkowo, załączono logotypy oraz baner do wykorzystania na stronie internetowej i social mediach (w przypadku publikacji informacji o tym wydarzeniu, organizatorzy będą wdzięczni za przesłanie im linku kierującego do Państwa strony www).

Licząc, że dzięki Państwa wsparciu i pomocy m.in. przy promocji wydarzenia w szkołach, uda się wyłonić „Najlepszych z Najlepszych”, którzy powalczą z nami o medale WorldSkills Shanghai 2022.

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia:

https://worldskillspoland.org.pl/

https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/

Poniżej załączamy kontakt do organizatorów WorldSkills Poland

Hanna Lipińska

Biuro WorldSkills Poland

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Foundation for the Development of the Education System

Narodowa Agencja Programu Erasmus+

National Agency for the Erasmus+ Programme

Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

tel.: 572 674 633; e-mail: hanna.lipinska@frse.org.pl

http://www.frse.org.pl, www.erasmusplus.org.pl

Załączniki

Broszura Informacyjna WorldSkills Poland
Data: 2021-09-15, rozmiar: 5 MB
PREZENTACJA_SKILLSPOLAND_2021
Data: 2021-09-15, rozmiar: 1 MB
Reprezentacja_Polski_na_EuroSkills_Graz_2021
Data: 2021-09-15, rozmiar: 74 KB
skillspoland-logo-ok
Data: 2021-09-15, rozmiar: 127 KB