12 czerwca 2019

Wyniki etapu wojewódzkiego Konkursu wiedzy „Nie tylko Prząśniczka, czyli co wiesz o Moniuszce?” dla uczniów gimnazjów i klas VI – VIII szkół podstawowych

Wojewódzka Komisja Konkursowa, zgodnie z regulaminem przeprowadzała w dniu 7 czerwca br. III etap wojewódzkiego Konkursu wiedzy „Nie tylko Prząśniczka, czyli co wiesz o Moniuszce?, zorganizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Akademię Sztuki w Szczecinie we współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego 2019.

Do finału Konkursu (etap wojewódzki) zakwalifikowano 41 uczniów. Na konkurs zgłosiło się 37 uczniów, których zadaniem było rozwiązanie testu konkursowego składającego się z dwóch części: w I części – rozpoznanie 20 wybranych fragmentów dzieł Stanisława Moniuszki, w II części – rozwiązanie 40 zadań z wiedzy o Stanisławie Moniuszce. Za rozwiązanie wszystkich zadań można było maksymalnie uzyskać 80 punktów.

Wojewódzka Komisja Konkursowa po zakończeniu prac ogłosiła, że tytuł Laureata Konkursu wiedzy „Nie tylko Prząśniczka, czyli co wiesz o Moniuszce?” uzyskali:

  1. Karina Dranikowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Myśliborzu – 69 pkt
  2. Jakub Raczyński ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rogowie – 63 pkt.
  3. Zuzanna Gulbinowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie – 61 pkt.