19 grudnia 2018

Konkurs „Moja Niepodległa” – scenariusze lekcji laureatów

18 grudnia br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy i Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie pana Krzysztofa Kowalczyka pt. „Moja Niepodległa”.

Przedsięwzięcie skierowane było do nauczycieli wszystkich przedmiotów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, a jego tematem było przegotowanie scenariuszu ciekawej, kreatywnej i inspirującej lekcji o tematyce niepodległościowej, przeprowadzenie jej i zarejestrowanie.

Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zachodniopomorskich szkół  i placówek oświatowych wiedzy historycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości.

III miejsce w konkursie zajęła pani Edyta Michnik – nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 59 w Szczecinie, II miejsce pani Ewa Smoleńska – nauczyciel historii w I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczecinie, natomiast I miejsce zajęła pani Anna Sobierajska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Korytowie.

Scenariusze lekcji laureatów znajdują się w załączniku.

Załączniki