21 czerwca 2018

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele

i Pracownicy szkół i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego,

Drodzy Uczniowie!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 składam wyrazy uznania za trud i zaangażowanie włożony w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Przekazując młodemu pokoleniu wiedzę oraz niezbędne umiejętności, rozbudzacie w nich zdolność samodzielnego myślenia, pasję poznania, wzbogacacie o nieprzemijające wartości prawdy, piękna, dobra, społecznego zaangażowania i odpowiedzialności.

Dziękuję także rodzicom za dobrą współpracę ze szkołą i współtworzenie jej modelu, który pozwala sprostać wyzwaniom dzisiejszych czasów. Jestem przekonana, że szkolne osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.   

Uczniom gratuluję wszystkich indywidualnych sukcesów. Życzę Wam, by szkoła nie kojarzyła się jedynie z obowiązkami, ale była również miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa, realizacji Waszych zainteresowań i pasji, do którego chętnie wrócicie po zasłużonych wakacjach.

Niech czas wypoczynku będzie dla Was okresem obfitym w pozytywne wrażenia, nowe przyjaźnie i przyniesie wiele pięknych wspomnień. Odpoczywając bądźcie odpowiedzialności i zachowajcie ostrożność. Zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych.

Wszystkim Państwu życzę słonecznych wakacji i wspaniałego wypoczynku, abyśmy 1 września wrócili  do szkół pełni nowej energii i sił do podjęcia nowych wyzwań edukacyjnych.

W załączeniu przekazujemy Państwu film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Reptowie, dotyczący bezpieczeństwa podczas wakacji. Zachęcam do obejrzenia i podejmowania podobnych inicjatyw.

  Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku

    Zachodniopomorski Kurator Oświaty

Magdalena Zarębska – Kulesza