21 czerwca 2024

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024

List Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pawła Palczyńskiego z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

Szanowni Państwo
Nauczyciele, Pedagodzy,
Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych,
Rodzice, drodzy Uczniowie

Minął kolejny rok szkolny. Niełatwy, bo wypełniony zmianami i wytężoną pracą całego środowiska oświatowego. Była to też ogromna zmiana dla mnie i moja osobista próba. W ciągu kilku miesięcy miałem okazję odwiedzić wiele szkół i placówek, spotykać się z Państwem, poznawać specyfikę bardzo różnych miejsc i szkół, rozmawiać z rodzicami dzieci niepełnosprawnych i chorych o ich problemach, o wykluczeniu, miałem okazję wysłuchać wielu opinii i bardzo mądrych spostrzeżeń młodzieży. Dzięki temu dzisiaj wiem o Was więcej. Wiem jak wielu z Was oddanych jest temu co robi na rzecz edukacji, oświaty, a przede wszystkim na rzecz drugiego człowieka.

Serdecznie za to dziękuję i obiecuję, że nie zmarnuję tych doświadczeń.

Dzisiaj jednak – w ostatnim dniu roku szkolnego 2023/2024 – przede wszystkim życzę spokojnego odpoczynku, wielu pięknych i wspaniałych wakacyjnych wrażeń, relaksu i regeneracji sił przed kolejnymi wyzwaniami.

Dzieciom i młodzieży życzę także, aby nadchodzący czas beztroski i zabawy był pełen fascynujących przygód, aby stał się okazją do realizacji swoich pasji, odkrywania nowych możliwości, aby był czasem inspiracji, wielu nowych znajomości i cennych przyjaźni.

 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty

Paweł  Palczyński