7 listopada 2023

ZS nr 2 w Choszcznie z nowoczesną Eko-Pracownią

Dzięki 68 tys. zł. dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Powiatu Choszczeńskiego nauka biologii, fizyki i chemii w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Nową, innowacyjną Eko-Pracownię otworzyła Katarzyna Koszewska – Zachodniopomorski Kurator Oświaty razem z Markiem Suboczem – Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

ZS nr 2 w Choszcznie z nową Eko-Pracownią

Oprócz zajęć w ramach lekcji placówka przygotowała dodatkowy program edukacyjny. Planuje zorganizować warsztaty oraz zajęcia edukacyjne dotyczące odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Dzięki temu więcej osób będzie miało dostęp do wiedzy o ochronie środowiska. W programie wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Choszcznie, ale również dzieci i młodzież z innych szkół podstawowych z terenu powiatu choszczeńskiego.

Eko-Pracownie w Zachodniopomorskiem

W tegorocznej edycji programu „Eko-pracownia – zielone serce szkoły” z budżetem w wysokości 2,6 mln zł w naszym województwie powstało 40 nowych sal edukacyjnych. W ramach programu dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie mogło być przeznaczone na zakup: sprzętu laboratoryjnego, zestawów pomiarowych, odczynników chemicznych, pomocy dydaktycznych, gier, filmów, czasopism, książek, sprzętu komputerowego i fotograficznego, urządzeń wielofunkcyjnych oraz wyposażenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Koszty i dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie

Nowa Eko-Pracownia kosztowała prawie 75 tys. zł, w tym niemal 68 tys. zł to dotacja z WFOŚiGW w Szczecinie.

Galeria