18 stycznia 2019

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów
z województwa zachodniopomorskiego,

zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania PCK, którego organizatorami są Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza, Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie pani Joanna Łaskarzewska oraz Dyrektor Regionu Sieci w Szczecinie Poczty Polskiej pan Józef Sekuła.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa zachodniopomorskiego i polega na przygotowaniu projektu znaczka pocztowego nawiązującego tematycznie do obchodów setnej rocznicy powstania PCK oraz elementów kojarzących się z województwem zachodniopomorskim. Uczestnicy wykonują pracę konkursową po uprzednio przeprowadzonej przez nauczyciela lekcji przybliżającej historię i działalność PCK na świecie, w kraju i w regionie.

Celem przedsięwzięcia jest uczczenie setnej rocznicy powstania PCK. W 2019 roku obchody te odbywają się pod hasłem „Od 100 lat wszędzie dla wszystkich”.

Praca laureata konkursu zostanie wydana przez Pocztę Polską w formie arkusza Mojego znaczka.

Wierzymy, że zechcą Państwo przyłączyć się do podjętych przez nas działań związanych z popularyzacją idei Polskiego Czerwonego Krzyża.

W załączniku znajdują się Regulamin Konkursu wraz z Kartą zgłoszenia i Oświadczeniem.

 

Załączniki

Regulamin Konkursu
Data: 2019-01-18, rozmiar: 316 KB
Załącznik nr 1 Karta zgłoszenia
Data: 2019-01-18, rozmiar: 37 KB
Załącznik nr 2 Oświadczenie
Data: 2019-01-18, rozmiar: 15 KB