8 września 2020

Zaproszenie dla maturzystów 2021

Uczniów klas maturalnych liceów i techników z województwa mazowieckiego oraz nauczycieli i rodziców zachęcamy do udziału w Zachodniopomorskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2020 online, który odbędzie się 24 września br. W ramach tej inicjatywy przygotowane zostały wykłady ekspertów OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, a także bogata prezentacja kierunków studiów i uczelni z całej Polski,  wraz z zasadami przyjęć w roku 2021. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

Salon został tak przygotowany, aby w godzinach 10-13 mogły w nim uczestniczyć całe klasy maturalne – w ramach zajęć szkolnych – które pod kierunkiem nauczycieli będą uczestniczyć online w spotkaniach programie na temat matury 2021. Specjalnie dla nauczycieli przygotowane zostały przez Organizatorów Salonu scenariusze lekcji z wykorzystaniem Salonu Maturzystów. Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdą Państwo na stronie www.salonmaturzystow.pl

REJESTRACJA na Salon jest ogólnodostępna i BEZPŁATNA

Natomiast tego samego dnia w godzinach popołudniowych, po lekcjach,  zapraszamy maturzystów na indywidualne – lub z udziałem rodziców:) – spotkania ze studiami; będzie można uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w specjalnie przygotowanej strefie EXPO. Należy się zarejestrować – uczelnie będą do dyspozycji uczniów od godziny 10 do 19.

Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie „Informator dla Maturzystów 2021” w postaci e-booka.

Członkiem Komitetu Honorowego Zachodniopomorskiego Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY 2020 jest Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Zachęcamy serdecznie do udziału w Salonie online!