16 sierpnia 2022

Zapraszamy do udziału w projekcie historycznym „Niepokorny Szczecin”

Fundacja „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” oraz Zachodniopomorska Kurator Oświaty realizują, przy wsparciu Fundacji Enea, projekt historyczny pn. „Niepokorny Szczecin”. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy nauczycieli historii w klasach VII-VIII szkół podstawowych i w szkołach średnich.

Niepokorny Szczecin

Działania przewidziane w projekcie nakierowane są na upamiętnianie historii Pomorza Zachodniego i przybliżać będą między innymi takie wydarzenia, jak:

  • powstanie i działalność szczecińskiej Polonii,
  • Zlot 1946,
  • druga konspiracja,
  • Grudzień 1970,
  • Porozumienia Sierpniowe.

W ramach projektu opracowane zostały lekcje multimedialne dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół średnich. Każda lekcja zawierać będzie opracowany przez historyka minipodręcznik oraz pakiet metodyczny.

Ponadto każda szkoła otrzyma siedmioplanszową wystawę wielkoformatową, która towarzyszyć będzie lekcji, a później pokazywana będzie w holu szkoły, oddziałując na pozostałych uczniów.

Konferencja historyczno-dydaktyczna

20 września br., o godzinie 10.00, w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się konferencja historyczno-dydaktyczna dla nauczycieli, którzy zgłoszą się do udziału w projekcie.

W programie konferencji znajdą się:

  • wykład dr. hab. Sebastiana Ligarskiego – Naczelnika Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie,
  • prezentacja filmu edukacyjnego,
  • warsztat dydaktyczny poprowadzony przez Wiktorię Knap.

Podczas konferencji nauczyciele otrzymają materiały edukacyjne dla szkół biorących udział w projekcie (w tym siedmioplanszową wystawę, minipodręczniki dla uczniów, materiały dydaktyczne dla nauczycieli).

Zgłoszenia do projektu

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy. Na zgłoszenia czekamy do 16 września 2022 roku.

Liczymy, że w tym przedsięwzięciu weźmie udział 60 szkół z naszego regionu.