24 czerwca 2022

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie

24 czerwca br. Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza uczestniczyła w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. W wydarzeniu wziął także udział Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Uroczystość w zespole szkół

Podczas uroczystości Pani Kurator miała okazję pogratulować Paulinie Bartniczuk, która zdobyła tytuł „Ucznia Roku 2022” oraz gospodarzowi klasy IVB – laureata nagrody „Super Klasa 2022”. Wyróżniony został także Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, który może pochwalić się tytułem „Przyjaciela Szkoły”.

Imprezę zakończył tradycyjny polonez w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klas 1 – 8.

Szkoła w Golczewie

W skład Zespołu Szkół wchodzą przedszkole, szkoła podstawowa oraz liceum ogólnokształcące.

Placówka za swój cel obiera między innymi: wszechstronne przygotowanie uczniów do kształcenia w kolejnych etapach, edukacyjnych, doskonalenie jego umiejętności, kształtowanie wartości życiowych, czy wspomaganie rodziców w wychowaniu dzieci.

Szkoła stawia także na liczne zajęcia dodatkowe, koła zainteresowań oraz wolontariat. Dyrekcji i gronu pedagogicznemu zależy na popularyzacji edukacji matematycznej, chemicznej oraz sportowej. W tym celu organizowane są tematyczne „noce w szkole”.

Rok szkolny 2021/2022

Dzisiaj rok szkolny zakończyło ponad 195 tysięcy uczniów z województwa zachodniopomorskiego. Był to rok szczególny ze względu na powrót  do nauki i pracy stacjonarnej oraz napływ do zachodniopomorskich szkół uchodźców z Ukrainy.

Zachodniopomorska Kurator Oświaty skierowała do dyrektorów, nauczycieli i uczniów list. Zachęcamy do zaznajomienia się z jego treścią na naszej stronie internetowej.

Galeria