23 czerwca 2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022. List Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty

Ponad 195 tysięcy uczniów z naszego regionu zakończy jutro rok szkolny 2021/2022. To do nich między innymi Zachodniopomorska Kurator Oświaty skierowała swój list.

List kuratora oświaty

– Szkoła to przede wszystkim Wy, drodzy uczniowie. Dlatego jestem Wam wdzięczna za cały trud, wysiłek i wytrwałość włożone w zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Nadszedł teraz czas odpoczynku. Spędźcie wakacje z dala od wszelkich trosk, zmartwień, realizując swoje plany i marzenia. Nie zapomnijcie jednak o bezpieczeństwie. Dbajcie o siebie, bądźcie rozważni i przewidujący – napisała Magdalena Zarębska-Kulesza.

Wyjątkowy rok szkolny 2021/2022

Pani Kurator krótko także podsumowała rok szkolny, który był szczególny, ze względu na powrót do nauki i pracy stacjonarnej. To także rok, w którym przyjęliśmy do zachodniopomorskich szkół uchodźców z Ukrainy.

– W tych wyjątkowych czasach konfliktu zbrojnego na Ukrainie, przekonaliśmy się jak ważna jest odpowiedzialność, solidarność i troska o drugiego człowieka. Chciałabym, abyśmy wszyscy szerzyli te wartości, idąc dalszą życiową ścieżką – napisała Pani Kurator.

Bezpieczny wypoczynek

Zachodniopomorska Kurator Oświaty podkreśliła także, jak ważny jest bezpieczny wypoczynek uczniów.

– Spędźcie wakacje z dala od wszelkich trosk, zmartwień, realizując swoje plany i marzenia. Nie zapomnijcie jednak o bezpieczeństwie. Dbajcie o siebie, bądźcie rozważni i przewidujący. Zachęcam również do zapoznania się z pakietem informacyjnym dotyczącym bezpiecznego wypoczynku, który dostępny jest na stronie kuratorium oświaty w zakładce „Rodzice i uczniowie” – podkreśliła w liście kurator oświaty.

Załączniki