13 marca 2023

Zachodniopomorski Kongres Edukacji Klasycznej

Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska zaprasza dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz nauczycieli województwa zachodniopomorskiego na Zachodniopomorski Kongres Edukacji Klasycznej, który odbędzie się 31 marca 2023r. o godz. 10.00 w Sali Koncertowej Akademii Sztuki w Szczecinie, w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego przy ul. Niepodległości 40.

Idea Kongresu

Ideą Kongresu, którego program wpisuje się w priorytety polityki oświatowej państwa, jest przedstawienie założeń edukacji klasycznej we współczesnej szkole, edukacji, która stawia na wychowanie do dobra, piękna i prawdy, na  wewnętrzny rozwój młodego człowieka, zgodnie z ideałem kolokagathii.

Czym jest bowiem edukacja klasyczna? Jak dzisiaj rozmawiać o wartościach? Czy w ogóle we współczesnej szkole jest miejsce na kształtowanie uczniowskich postaw? I co ma wspólnego sztuczna inteligencja z klasycznymi cnotami starożytnych filozofów?

Zachęcamy Państwa do poszukiwań odpowiedzi na te i podobne pytania podczas Zachodniopomorskiego Kongresu Edukacji Klasycznej.

Rejestracja

Rejestracja za pomocą formularza  https://forms.gle/o2HyuaPfpwsH53xW9

Załączniki

Program Zachodniopomorskiego Konkresu Oświatowego
Data: 2023-03-13, rozmiar: 145 KB