13 maja 2019

XXVII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

11 maja br., na terenie Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza w Szczecinie, odbyły się XXVII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

W składzie Komitetu Honorowego była Dyrektor Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Małgorzata Duras.

Celem Mistrzostw było podniesienie i sprawdzenie poziomu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przez młodzież szkolną, a także propagowanie ujednoliconych doktryn udzielania pierwszej pomocy zgodnych z zasadami Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie kierowane było do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

W tegorocznych zawodach udział wzięło 8 młodzieżowych zespołów ratowniczych (zwycięzcy eliminacji rejonowych Mistrzostw).

IV miejsce i Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty zdobył Zespół Szkół Samochodowych w Szczecinie. Natomiast laureatami I miejsca zostali uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Koszalinie, którzy reprezentować będą województwo zachodniopomorskie w eliminacjach krajowych Mistrzostw, które odbędą się w dniach 6 – 9 czerwca br. w Płocku.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy.