8 kwietnia 2021

WF z AWF – czas start! Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli

Rusza program „Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Kiedy tylko dzieci wrócą do zajęć stacjonarnych w szkołach, będą mogły wziąć udział w dodatkowych zajęciach sportowych. W marcu Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło szczegóły programu, a w kwietniu rozpoczyna się jego pierwszy etap, czyli przygotowanie nauczycieli. Krok po kroku, razem ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego, MEiN pomoże uczniom wrócić do sprawności fizycznej. Dziś, 8 kwietnia rozpoczyna się rejestracja na szkolenia.

Grafika z tekstem: "WF z AWF – czas start! Ruszają zapisy na szkolenia dla nauczycieli"

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Od dziś, 8 kwietnia każdy chętny nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej, średniej i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej może zapisać się na szkolenie. Nie musi tego zrobić pierwszego dnia. Rejestracja będzie otwarta do końca roku szkolnego.

Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w 1 szkoleniu. Będzie ono kompleksowe i obejmie zagadnienia dotyczące metod przeciwdziałania skutkom hipokinezji – bezczynności ruchowej, izolacji społecznej czy zdrowotnym, pojawiającym się w związku z pandemią. Podczas warsztatów poruszane będą również kwestie psychologiczne.

W jaki sposób nauczyciel może zgłosić się na szkolenie?

Na szkolenie będzie można zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie internetowej programu www.wfzawf.pl.

Aby dokonać rejestracji, nauczyciel zostanie poproszony o wpisanie w formularzu specjalnego kodu, który przekaże mu dyrektor szkoły. Po wypełnieniu formularza zgłoszenie trafi do konkretnego ośrodka szkoleniowego – właściwej AWF. Akademia prześle nauczycielowi potwierdzenie zgłoszenia na szkolenie. Po otrzymaniu informacji o możliwości rozpoczęcia szkoleń każdy z ośrodków szkoleniowych przekaże nauczycielom informację dotyczącą konkretnego terminu i formy szkolenia.

Przypominamy, że każda z uczelni ma przypisane poszczególne województwa, z których nauczyciele mogą zgłaszać się na szkolenie:

  • AWF Warszawa – mazowieckie oraz warmińsko-mazurskie;
  • filia AWF Warszawa w Białej Podlaskiej – lubelskie oraz podlaskie;
  • AWFiS w Gdańsku – zachodniopomorskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie;
  • AWF Katowice – śląskie i łódzkie;
  • AWF Wrocław – dolnośląskie i opolskie;
  • AWF Kraków – podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie;
  • AWF Poznań – wielkopolskie oraz lubuskie.

Kiedy rozpoczną się szkolenia nauczycieli?

Konkretny termin rozpoczęcia szkoleń będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej. Zakłada się, że zajęcia dla nauczycieli rozpoczną się jeszcze w kwietniu. Szczegółowy harmonogram szkoleń przekaże nauczycielom właściwa AWF. Terminy zostaną również opublikowane na stronie www.wfzawf.pl

Co dalej?

Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą, która zechce aplikować do programu, ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów. Zajęcia przewidziano dla grup do 20 osób. Pozwoli to na przeprowadzenie około 300 tys. godzin zajęć.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Programu „WF z AWF”

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie www.wfzawf.pl. To na niej znajduje się formularz zgłoszeniowy na szkolenie dla nauczycieli. Oprócz tego to również baza wiedzy. Szczegółowe opisy szkolenia z podziałem na etapy edukacyjne, a także dane kontaktowe do ośrodków szkoleniowych.

Więcej informacji o inauguracji programu