21 września 2022

VI edycja akcji pn. „Młodzieży Czytanie” – zaproszenie dla szkół ponadpodstawowych

16 listopada br., w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie oraz w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Koszalinie, odbędzie się VI edycja akcji pn. „Młodzieży Czytanie”. Organizatorami przedsięwzięcia są Zachodniopomorska Kurator Oświaty oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej.

Grafika podzielona na 2 części. Po lewej stronie zdjęcie przedstawia częściowy wizerunek mężczyzny i kobiety trzymających książki. Po prawej tekst: "VI edycja akcji Młodzieży Czytanie. Zapraszamy do udziału!". Pod tekstem napis „Organizatorzy” oraz logotypy kuratorium i książnicy.

Podział na powiaty

Do udziału w przedsięwzięciu, które odbędzie się w Książnicy zapraszamy uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultury ze Szczecina i Świnoujścia oraz z powiatów: polickiego, pyrzyckiego, choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, kamieńskiego, myśliborskiego i stargardzkiego.

Natomiast do koszalińskiej delegatury zapraszamy wszystkich z Koszalina oraz z powiatów: białogardzkiego, drawskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, łobeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego.

Więcej na temat akcji

Celem przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów jest także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 3 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda. Podczas tegorocznej odsłony przedsięwzięcia Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Szkoły biorące udział w wydarzeniu otrzymają, wybrany przez organizatorów, fragment jednego z utworów Wieszcza Narodowego. Prezentacja każdego z nich zajmie maksymalnie 10 minut. Organizatorzy pozostawiają dowolność w wyborze formy prezentowanego fragmentu. Tekst może być prezentowany przez kilku wykonawców.

Zgłoszenia

W „Młodzieży Czytaniu” może wziąć udział po 15 szkół ponadpodstawowych z regionu szczecińskiego i koszalińskiego, które wypełnią poprawnie formularz zgłoszeniowy. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (dla Szczecina i Świnoujścia oraz powiatów: polickiego, pyrzyckiego, choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, kamieńskiego, myśliborskiego i stargardzkiego).

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (dla Koszalina oraz powiatów: białogardzkiego, drawskiego, gryfickiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, łobeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego).

Zgłoszenia przyjmowane będą do 21 października 2021 roku.

Kontakt

  • Kuratorium Oświaty w Szczecinie – Małgorzata Duras, tel. 91 442 75 88 lub 516 094 804,
  • Książnica Pomorska – Bogna Tokarska, tel. 91 481 92 95 lub 510 161 789.