26 października 2021

Uroczystość spod Znaku Rodła we Wrocławiu

6 marca 2022r. odbędzie się XVIII ogólnopolskie wydarzenie – Święto Polskiej Młodzieży spod Znaku Rodła w Stolicy Dolnego Śląska – stolicy spod Znaku Rodła w XXI wieku. Hasło tegorocznego projektu historyczno – edukacyjnego brzmi: „Co dzień Polak Narodowi służy!”.

Prawdy Polaków spod Znaku Rodła

Proklamowane przez przodków na Kongresie Polaków w Berlinie 6 marca 1938 r. w największej sali widowiskowej Theater des Volkes, jako katechizm narodowy, „mały dekalog” polskości, stał się ogólnonarodowym dobrem, swoistym depozytem i międzypokoleniowym testamentem. Pięć Prawd Polaków ogłoszonych uroczyście w trakcie Berlińskiego Kongresu jest w istocie przysięgą, krzepiącym serca drogowskazem oraz wyznaniem polskości i miłości do Ojczyzny.

84. rocznica ogłoszenia Prawd Polaków

Rozpoczęły się przygotowania do uroczystości w dniu 6 marca 2022 r. (niedziela) na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, która upamiętni członków Związku Polaków w międzywojennych Niemczech – Polaków spod Znaku Rodła. Ogólnopolskie wydarzenie z udziałem gości z całej Polski będzie XVIII edycją wrocławskich spotkań spod Znaku Rodła w roku jubileuszowym – 100 lat powstania Związku Polaków w Niemczech (1922 – 2022).

Weekend we Wrocławiu 

Warto być we Wrocławiu podczas pierwszego marcowego weekendu (4 – 6/7 marca 2022). Organizatorzy 5 marca 2022r. zapewnią gościom z całej Polski nieodpłatny pobyt – seans w Panoramie Racławickiej oraz gratisowe zwiedzanie Wrocławia z najlepszym teamem przewodników. W zależności od długości pobytu grupy szkolnej we Wrocławiu, również inne atrakcje w stolicy Dolnego Śląska.

Szczegóły

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Organizatora.

Załącznik

6 marca 2022 we Wrocławiu – Kuratoria (16) – ZAPROSZENIE