19 czerwca 2024

Uroczyste zakończenie Akademii Młodego Prawnika

18 czerwca br. w budynku Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego przy al. Papieża Jana Pawła II 22a odbyło się uroczyste zakończenie III edycji Akademii Młodego Prawnika. W imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pawła Palczyńskiego w wydarzeniu wzięła udział st. wizytator Daniela Arciszewska.

O uroczystości

W Akademii Młodego Prawnika wzięło udział 40 uczniów ze szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni rodzice uczniów.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Czym jest Akademia Młodego Prawnika?

Akademia Młodego Prawnika to projekt edukacyjny, którego organizatorem był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Był on adresowany do uczniów z klas V-VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Misją przedsięwzięcia było popularyzowanie wiedzy prawnej wśród dzieci i młodzieży, przede wszystkim poprzez wskazanie, że prawo towarzyszy każdej sferze naszego życia. Projekt zakładał także kształtowanie świadomości prawnej wśród najmłodszych.

Celem Akademii było przekazanie uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego prawniczej wiedzy ogólnej oraz specjalistycznej, w ujęciu zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Ponadto organizatorom zależało na rozwijaniu zainteresowań uczniów z zakresu nauk prawnych.

Uczestnicy AMP brali udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich, prawników, ekspertów oraz specjalistów zewnętrznych.

Galeria