8 listopada 2019

Święto Niepodległości w SP 35 w Szczecinie z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

8 listopada br., w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W wydarzeniu uczestniczyła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Po części artystycznej przygotowanej przez społeczność uczniowską z oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 Pani Kurator, uczniowie, dyrekcja, nauczyciele oraz zaproszeni goście, równo o godzinie 11.11, uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Było to włączenie się do akcji „Szkoła do Hymnu” – inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej pana Dariusza Piontkowskiego oraz Rady Dzieci i Młodzieży powołanej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

W tym roku w akcji #SzkołaDoHymnu udział wzięło ponad 19 tys. szkół z całej Polski. W województwie zachodniopomorskim o godzinie 11.11 Hymn zaśpiewało prawie 144 tys. uczniów i ponad 14 tys. nauczycieli z 706 placówek oświatowych.

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe – Święto Odzyskania Niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem.

Akcja #SzkołaDoHymnu