6 września 2019

Rozgrywki o Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w ramach ETS

W pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego, w dniach 23 – 30 września 2019 roku, będzie obchodzony już po raz piąty Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiejmającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive i ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W związku z tym Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza wspólnie z Dyrektorami Przedszkola Publicznego nr 23 i Przedszkola Publicznego nr 67 w Szczecinie organizują wydarzenie sportowe pn. „Rozgrywki o Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty”.

Przedsięwzięcie odbędzie się 27 września, od godziny 10.00, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka, przy ul. Litewskiej 20 w Szczecinie.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

W ramach rozgrywek zostaną rozegrane następujące konkurencje:

  • Bieg przedszkolaków.
  • Piłka nożna (uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych).
  • Skok w dal (uczniowie klas 4 – 6 szkół podstawowych).
  • Sztafeta 4 x 100 m (uczniowie klas 7 – 8 szkół podstawowych).
  • Pchnięcie kulą (uczniowie ze szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych).

Podczas wydarzenia odbędą się również imprezy towarzyszące:

  • Stanowisko klubu karate UKS „Pomerania Szczecin”, na którym uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli wziąć udział w zabawach integracyjnych oraz obejrzeć pokaz karate w wykonaniu zawodników klubu.
  • Gry i zabawy dla najmłodszej grupy uczestników Rozgrywek, prowadzone na terenie Stadionu Lekkoatletycznego (m.in.: rzut woreczkiem, przeciąganie liny, tor przeszkód).

Wszystkich dyrektorów, nauczycieli i uczniów zachodniopomorskich przedszkoli i szkół gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

W załączeniu znajdą Państwo plan spotkania oraz opis rozgrywek.

Na wszystkie konkurencje obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe, które znajdują się poniżej.

Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywająca się w 2019 roku ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku. Aż w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników.

 

Formularze zgłoszeniowe:

BIEG PRZEDSZKOLAKÓW

PIŁKA NOŻNA

SKOK W DAL

SZTAFETA

PCHNIĘCIE KULĄ

Załączniki

ETS - opis rozgrywek
Data: 2019-09-11, rozmiar: 16 KB
ETS - program
Data: 2019-09-11, rozmiar: 16 KB