8 czerwca 2018

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

7 czerwca br. w Przelewicach odbył się Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy.

W finale wziął udział Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak oraz wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Kuratorium Oświaty w Szczecinie pani Elwira Wolny.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to konkurs wieloetapowy od etapu szkolnego, przez gminny powiatowy  i wojewódzki, aż po Mistrzostwa Polski. To konkurs, który zrzesza corocznie pół miliona dzieci, z  ponad 40-letnią tradycją. Finał po raz pierwszy odbywał się w Przelewicach.

Turniej skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Składa się z pięciu dyscyplin: testu z zakresu przepisów ruchu drogowego, testu skrzyżowania, rowerowego toru przeszkód, udzielania pierwszej pomocy oraz Miasteczka Ruchu Drogowego.

W Finale Krajowym Turnieju udział wzięło szesnaście województw. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały cztery szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim, Szkoła Podstawowa w Bierzwniku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jesionowie im. Kornela Makuszyńskiego oraz Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.  

W kategorii drużynowej szkół podstawowych województwo zachodniopomorskie uplasowało się na 13 miejscu – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim  i 14 miejscu – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jesionowie im. Kornela Makuszyńskiego.

W kategorii drużynowej gimnazjów województwo zachodniopomorskie uplasowało się na 8 miejscu – Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach
i 12 miejscu – Szkoła Podstawowa w Bierzwniku.

Coroczny turniej organizuje Polski Związek Motorowy.