23 marca 2022

Nauka języka polskiego dla nauczycieli oraz pracowników oświatowych z Ukrainy – intensywny kurs Ośrodka Rozwoju Edukacji

Вивчення польської мови для вчителів та працівників освіти з України – інтенсивний курс Центру розвитку освіти

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapisania się na intensywny kurs języka polskiego na poziomie podstawowym (A1) skierowany dla nauczycieli i pracowników oświaty pochodzących z terenów Ukrainy. Celem projektu jest ułatwienie rozpoczęcia pracy w polskiej szkole w charakterze nauczyciela/pomocy nauczyciela wszystkim zgłaszającym się osobom, które dotychczas pracowały jako nauczyciel lub były związane z oświatą w Ukrainie.

W lewym górnym rogu uczeń, uczennica i nauczyciel. Na zdjęciu tekst курс польської мови для вчителів із України. W prawym dolnym roku tekst "Kurs języka polskiego dla nauczycieli ukraińskich". Na środku grafika przeplatających się flag Polski i Ukrainy.

Kurs dla wszystkich uczestników jest bezpłatny.

Kurs, organizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, to kolejna propozycja polskiego systemu oświaty związana z kształceniem uczniów oraz aktywizacją nauczycieli z Ukrainy. Udział w przedsięwzięciu ułatwi podjęcie pracy w charakterze nauczyciela zarówno w oddziałach klasowych, jak i przygotowawczych.

Formuła zajęć

Zajęcia w ramach kursu odbywać się będą codziennie w formie online, od poniedziałku do piątku, w godzinach 18.30-20.00. Pierwsze zajęcia zostały zaplanowane na 28 marca br. i łącznie będą trwać 6 tygodni, co daje w sumie 60 godzin lekcji merytorycznych.

Zapisy na kurs

Aby wziąć udział w przyśpieszonym kursie języka polskiego, należy wypełnić formularz osobowy. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową.

Więcej informacji na temat kursu dostępnych na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji.