10 października 2019

List Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzieci rodzą się ze skrzydłami.
Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.
Janusz Korczak

 

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy szkół i placówek
województwa zachodniopomorskiego
Drodzy Uczniowie!

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej. Ten wyjątkowy dzień jest również okazją do uhonorowania tych wszystkich, którzy swoje życie poświęcili działalności na rzecz dzieci i młodzieży.

Praca w oświacie jest zadaniem wymagającym wysokich kwalifikacji, wytrwałości oraz zaangażowania. Kształtowanie młodych umysłów i charakterów jest bowiem trudną, ale jednocześnie zaszczytną misją. Mam nadzieję, że przynosi ona Państwu poczucie spełnienia, dostarcza wielu radości i wyjątkowych chwil. To dzięki Państwu uczniowie poszerzają swoje zainteresowania, chętnie poznają świat, a po latach z sentymentem wspominają czasy nauki. Każdego roku wielu młodych ludzi zdobywa tak potrzebne w dalszym życiu wykształcenie.

Dziękując Państwu za pracę, w tym wyjątkowym dniu proszę przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów, wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz wdzięczności uczniów, dla których jesteście największym autorytetem.

Chciałabym zwrócić się także do uczniów. Jesteście najważniejszą częścią systemu edukacji. Wierzę, że prowadzeni przez swoich nauczycieli i wychowawców realizujecie swoje pasje, odkrywacie talenty i życzę by nigdy nie zabrakło Wam sił i odwagi w pogoni za marzeniami.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę Państwu nieustającej energii i entuzjazmu do dalszej pracy, wielu osobistych i zawodowych satysfakcji oraz realizacji planów i zamierzeń w kolejnych latach.

Z wyrazami szacunku,

Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska – Kulesza

Załączniki