Znamy już laureatów konkursu „Superbohaterowie w Laboratorium” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską, Wojewodę Zachodniopomorskiego przy współpracy z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Centrum Nauki „Cordis” w Świdwinie.
Laureaci konkursu
- Szkoły podstawowe
I miejsce – Oliwia Miazga i Laura Bania – Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Karsiborze;
II miejsce – Gracjan Borkiewicz – Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Węgorzynie;
III miejsce – Maria Szczepaniak – Szkoła Podstawowa w Żabowie;
Wyróżnienie – Jakub Białek – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1 w Szczecinie.
- Szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Maja Kosmala – Liceum Ogólnokształcące im. I Armii Wojska Polskiego w Drawsku Pomorskim;
II miejsce – Adrian Zieliński – Technikum Technologii Cyfrowych im. Jacka Karpińskiego w Szczecinie;
III miejsce – Weronika Ciach – Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X w Białogardzie;
Wyróżnienie – Nikola Garbaciak – Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie.
Założenia konkursowe
Konkurs „Superbohaterowie w Laboratorium” polegał na przygotowaniu pracy konkursowej (filmu) z zakresu chemii, fizyki lub z pogranicza fizyki i innych dziedzin.
Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów szkół podstawowych (uczniów klas VII – VIII) i ponadpodstawowych, chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu chemii, fizyki, lubiących kreatywnie myśleć i eksperymentować.
Wręczenie nagród
Dziękujemy za wszystkie wspaniałe filmy! Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! O terminie i miejscu odebrania nagród laureaci konkursu zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo.