5 listopada 2019

Konkurs Wojewody Zachodniopomorskiego pn. „100 smaków Pomorza Zachodniego”

Wojewoda Zachodniopomorski zaprasza do wzięcia udziału w I edycji Wojewódzkiego Konkursu dla uczniów wszystkich typów szkół na najlepszy przepis kulinarny „100 smaków Pomorza Zachodniego”.

Na kuchnię polską, oprócz jej tradycyjnych potraw, wpływają smaki zaczerpnięte z kuchni mnogich mniejszości narodowych mieszkających na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs ma na celu poznanie mniejszości narodowych i etnicznych naszego województwa i ich smakowite potrawy, a także wzmacnianie wielokulturowej tożsamości Pomorza Zachodniego za pomocą najbardziej uniwersalnego „języka” smaku. To właśnie smak i gotowanie są nośnikiem tradycji i kultury narodu, grupy etnicznej, mieszkańców regionu, a jednocześnie dzielenia się wiedzą, umiejętnościami, zwyczajami w celu wzbogacenia siebie nawzajem. Kuchnia jest miejscem, gdzie karmi się nie tylko potrawami, ale też całą tradycją, wiedzą i kulturą kolejnych pokoleń.   

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Spośród nadesłanych zgłoszeń spełniających wymagania, specjalnie powołana komisja konkursowa wyłoni 10 najciekawszych przepisów kulinarnych. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody oraz dyplomy.

Do końca grudnia 2019 r. zostanie wydana broszura, w której pojawią się  przepisy na wyśmienite dania, nadesłane przez uczestników konkursu. Każdy uczestnik otrzyma egzemplarz broszury.   

Zgłoszenia uczniów i ich prac konkursowych dokonuje szkoła na adres:

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin

Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 30 listopada 2019 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursu oraz wymaganych dokumentów znajdują się w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie: zuw@szczecin.uw.gov.pl

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Pełnomocnikiem Wojewody Zachodniopomorskiego do Spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych: 70-502 Szczecin, ul. Wały Chrobrego 4, tel. 91 430 34 62, e-mail: nkopanska@szczecin.uw.gov.pl

Załączniki

Regulamin
Data: 2019-11-05, rozmiar: 38 KB
Załącznik nr 1
Data: 2019-11-05, rozmiar: 83 KB
Załącznik Nr 2
Data: 2019-11-05, rozmiar: 44 KB