28 kwietnia 2023

Konkurs na komiks „Mogę być kim chcę…”

Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska wraz ze współorganizatorami Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim oraz Szefem Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Zbigniewem Adamczykiem zapraszają uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie na komiks „Mogę być kim chcę…”.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych, uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego.

Cel konkursu

Konkurs organizowany jest w ramach promocji zawodów przyszłości i ukierunkowania młodych ludzi na odkrywanie swoich pasji i talentów. Zrozumienie, jak zmieni się rynek pracy w ciągu najbliższych 10-20 lat, jest kluczowe z kilku powodów. Po pierwsze, pomoże młodym przygotować się na przyszłość i odpowiednio zaplanować swoje ścieżki kariery. Wiedząc, na co będzie największe zapotrzebowanie na rynku pracy – który obecnie skupia się na zielonej energii, rozwoju sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwie oraz budowaniu silnej armii – uczniowie będą mogli podejmować świadome decyzje dotyczące edukacji, szkoleń i rozwoju własnej kariery.

Pobudź swoją wyobraźnię, wykaż się kreatywnością i pokaż nam swoją przyszłość, swój wymarzony zawód poprzez komiks. Odpowiedz w nim na pytanie, „jak chciałbyś, aby wyglądała Twoja rzeczywistość zawodowa za 20 lat?”.

Terminy

Prace konkursowe – wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia oraz oświadczeniem rodzica – należy przesyłać do Kuratorium Oświaty w Szczecinie na adres mailowy: promocja@kuratorium.szczecin.pl do 29 maja 2023r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 5 czerwca 2023 r. zaś nagrody zostaną wręczone na uroczystej gali, o której zwycięzcy zostaną poinformowani.

Nagrody

Do wygrania są tablety, smartwatche, aparaty natychmiastowe oraz głośniki Bluetooth.

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia oraz oświadczeniem znajduje się w załączeniu.

 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Czekamy na Wasze prace!

Załączniki

Regulamin Konkursu na komiks
Data: 2023-05-11, rozmiar: 532 KB