16 stycznia 2019

Koncert charytatywny pt. „Z wizytą w Betlejem”

16 stycznia br., w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Siedlicach, odbył się koncert charytatywny pt. „Z wizytą w Betlejem”. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i z Autyzmem w Resku, które sprawuje Patronat Honorowy nad Zespołem Szkół Niepublicznych w Radowie Wielkim.

Podczas koncertu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty reprezentowała starszy wizytator w Wydziale Wspierania Edukacji pani Ewa Klukowska.

Uczniowie placówki podczas imprezy zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i aktorskie. W ich wykonaniu można było usłyszeć najpopularniejsze kolędy oraz piosenki świąteczne. Niezwykle wzruszającym punktem wydarzenia był teatr cieni przedstawiający historię narodzić Jezusa. Całość występów zakończyło wspólne zaśpiewanie piosenki „Moja i Twoja nadzieja” zespołu Hey.

W internecie trwa licytacja, na którą Pani Kurator przekazała wielkiego pluszowego misia. Dochód z licytacji zostanie przekazany na odbudowę budynku ZSN w Radowie Wielkim, którego część została zniszczona przez pożar w grudniu 2018 roku.