25 maja 2018

Jubileusz szkoły przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie

25 maja br. odbyły się obchody 35 – lecia szkoły przy ulicy Rydla 49 w Szczecinie. W uroczystościach wzięła udział Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza, która przekazała na ręce dyrektora list do kapsuły czasu.

W wydarzeniu wziął także udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć oraz Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak.

Tegoroczny jubileusz był ściśle związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wypuszczono biało – czerwone balony „Dla Niepodległej”, zorganizowano Turniej Niepodległej o Puchar PTTK w Piłce Nożnej oraz Nocny Bieg dla Niepodległej.

Głównym punktem imprezy jest próba ustanowienia rekordu Polski w pływaniu sztafetowym 24h, który wystartował równo o godzinie 10.00.

Organizatorzy przygotowali również Maraton Edukacyjny dla uczniów i rodziców CKS Szczecin. Zachodniopomorski Kurator Oświaty ufundowała nagrody rzeczowe dla zwycięskiej klasy.

Uroczyste obchody jubileuszu zakończą się w niedzielę, 27 maja, mszą świętą w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Szczecinie.