18 października 2019

Jubileusz 60-lecia SP nr 53 w Szczecinie z udziałem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

18 października br., w Szkole Podstawowej nr 53 im. Fryderyka Chopina w Szczecinie, odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia placówki.

W wydarzeniu uczestniczyła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Decyzja o budowie szkoły powstała w 1956 roku i spowodowana była aż czterokrotnym wzrostem liczby dzieci podlegających obowiązkowi szkolnemu. SP nr 53 jest jedną z tysiąca placówek zbudowanych w ramach akcji „Tysiąc szkół na tysiąclecie Państwa Polskiego”. Pierwsi uczniowie przyjęci zostali w 1959 roku, choć jeszcze przez kilka tygodni po rozpoczęciu roku szkolnego trwało przygotowanie klas oraz wyposażanie ich w meble oraz tablice.

Obecnie szkoła jest jedną z trzech placówek, które tworzą Zachodniopomorską Szczecińską Szkołę Ćwiczeń, która pełni funkcję instytucji wspierającej przygotowanie praktyczne i dydaktyczne nauczycieli oraz studentów kierunków pedagogicznych. Jej istotą jest także realizacja działań w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych, głównie w obszarach związanych z matematyką, przedmiotami przyrodniczymi, informatyką i językiem obcym. SP nr 53 realizuje rozwój kompetencji w zakresie języka angielskiego.