25 stycznia 2023

Granty PPGR w Szkole Podstawowej w Swobnicy

53 laptopy oraz 2 komputery stacjonarne wraz z akcesoriami Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak przekazał dziś dzieciom i młodzieży ze Swobnicy, Baniewic, Górnowa oraz Dłuska Gryfińskiego wraz z wójtem Gminy Banie Arkadiuszem Augustyniakiem.

Gmina Banie

Przekazanie sprzętu dla dzieci i młodzieży ze Swobnicy, Baniewic, Górnowa oraz Dłuska Gryfińskiego miało miejsce w Szkole Podstawowej w Swobnicy.

Zakup sprzętu w gminie Banie był możliwy dzięki projektowi grantowemu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w wysokości 723000 zł.

Projekt „Granty PPGR” stawia za cel wyeliminowanie ograniczeń poprzez wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Program w województwie zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim łącznie złożono 32700 wniosków. Na realizację projektu przeznaczono kwotę w wysokości 586 mln zł. W całej Polsce sfinansowano zakup 215 tys. laptopów i 3 tys. tabletów.  

Galeria