13 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej – list Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza skierowała do nauczycieli i pracowników oświaty list, w którym podziękowała wszystkim za zaangażowanie, codzienny trud zmagania się z rzeczywistością, z problemami uczniów i wychowanków, za poszukiwania nowych dróg i nowych sposobów doskonalenia procesu edukacji i wychowania, a w końcu za wspieranie rodziców w wychowaniu ich dzieci.

Kobieta podpisująca list

List Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele,
pracownicy szkół i placówek województwa zachodniopomorskiego,
Drodzy Uczniowie!

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej.

Ten wyjątkowy dzień jest również okazją do uhonorowania tych wszystkich, którzy swoje życie poświęcili działalności na rzecz dzieci i młodzieży. Z tej okazji pragnę przede wszystkim podziękować za Wasze zaangażowanie, Wasz codzienny trud zmagania się z rzeczywistością, z problemami Waszych uczniów i wychowanków, za Wasze poszukiwania nowych dróg i nowych sposobów doskonalenia procesu edukacji i wychowania, a w końcu za wspieranie rodziców w wychowaniu ich dzieci.

Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję zaszczytnych wyróżnień – odznaczeń państwowych, resortowych oraz nagród Ministra Edukacji i Nauki oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W tym roku zostało przyznanych zostało: 26 nagród MEiN, 50 nagród ZKO, 67 odznaczeń państwowych oraz 91 odznaczeń resortowych.

Szczególnie dziękuję Dyrektorom, że w tym trudnym okresie poradzili sobie z organizacją pracy szkoły, wprowadzając w placówce wszystkie obostrzenia i zalecenia MZ, GIS i MEiN. Wykazaliście się szczególną dbałością o zdrowie ucznia.

Chciałabym zwrócić się także do uczniów. Jesteście najważniejszym elementem systemu edukacji. Wierzę, że prowadzeni przez swoich nauczycieli i wychowawców realizujecie swoje pasje, odkrywacie talenty i życzę by nigdy nie zabrakło Wam sił i odwagi w pogoni za marzeniami.

Szanowni Państwo, gratuluję Wam wszystkim dotychczasowych sukcesów i życzę Wam nieustającej energii i entuzjazmu do dalszej pracy, wielu osobistych i zawodowych satysfakcji oraz realizacji planów i zamierzeń w kolejnych latach.

Z wyrazami szacunku,
Zachodniopomorski Kurator Oświaty

Magdalena Zarębska-Kulesza

Załączniki

List Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty
Data: 2021-10-13, rozmiar: 43 KB