12 października 2021

„Dziecko z cukrzycą” – szkolenie dla wychowawców przedszkoli i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Ministerstwo Zdrowia, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie zapraszają wychowawców przedszkoli i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z województwa zachodniopomorskiego do udziału w jednodniowym szkoleniu on-line pt. „Dziecko z cukrzycą”.

Na zdjęciu znajduje się tablica z Godłem Polski oraz tablica z napisem Kuratorium Oświaty w Szczecinie

 

Cukrzyca typu I

Cukrzyca typu I to choroba przewlekła często występującą u dzieci i młodzieży. W ostatnich dekadach nastąpił wzrost zachorowań na ten typ cukrzycy. Dotyczy to szczególnie dzieci najmłodszych. Do ogólnodostępnych przedszkoli i szkół uczęszczają coraz młodsze dzieci chore na cukrzycę. Przez większość dnia są one pod opieką pracowników placówek oświatowych, dlatego ważne, aby mieli oni wiedzę na temat opieki nad dzieckiem z cukrzycą oraz właściwego postępowania w sytuacji zaburzenia zdrowia dziecka z powodu cukrzycy.

Działania Ministra Zdrowia

Minister Zdrowia dostrzegł potrzebę przekazania pracownikom przedszkoli i szkół wiedzy na temat cukrzycy. Od 2014 roku inicjuje ogólnopolskie szkolenia, które odbywają  się we współpracy z wojewodami i wojewódzkimi kuratorami oświaty. Tematyka szkoleń obejmuje wiedzę o cukrzycy, a także zasady pierwszej pomocy dla dziecka chorego na cukrzycę. Poruszone są też aspekty psychologiczne i społeczne tej choroby, ważne nie tylko dla chorych dzieci, ale również ich rodzin.

Szczegóły szkolenia

  • termin szkolenia: 9 listopada 2021 roku, od godz. 9.00 do 14.30,
  • forma szkolenia: on-line w aplikacji Microsoft Teams,
  • warunki uczestnictwa: udział w szkoleniu jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu,
  • termin przesyłania zgłoszeń: do dnia 2 listopada 2021 roku,
  • zapisy na szkolenie: formularz zgłoszeniowy (prosimy o podanie adresu e-mail, na który ma być przesłany link do szkolenia).

W załączniku znajduje się program szkolenia.

Załączniki

Program szkolenia
Data: 2021-10-12, rozmiar: 17 KB