28 maja 2018

Dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zasiadły w fotelu Pani Kurator

28 maja br. dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI odwiedziły Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Wizyta rozpoczęła się od konferencji prasowej z Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty panią Magdaleną Zarębską – Kuleszą, która musiała zmierzyć się niekiedy z trudnymi pytaniami: Jakie trzy słowa Panią opisują?, Jaką chciałaby Pani posiadać supermoc?, Jakie ustanowiłaby Pani święto?

Po konferencji Pani Kurator zaprosiła swoich gości do gabinetu, w którym każdy z podopiecznych AKADEMII mógł zasiąść na fotelu kuratora.

Po wymienieniu się wizytówkami oraz upominkami, mali studenci udali się na zwiedzanie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Co roku podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, w okolicach Dnia Dziecka, zasiadają w tzw. fotelu prezesa. To jeden z unikatowych pomysłów w ramach projektu AKADEMII. Dziecko, które usiądzie w takim fotelu, może zacząć myśleć, że to miejsce też dla niego, że pomimo porażek, jednak warto się starać. Ich rówieśnicy nawet nie bardzo wiedzą, co znaczą słowa „firma” i „prezes”, podczas gdy oni już tam byli.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to program Stowarzyszenia WIOSNA. Od 2013 roku działa w Szczecinie. Pomaga dzieciom, które pomimo młodego wieku, mają za sobą trudną historię. W przezwyciężaniu szkolnych problemów, dzieciom pomagają wolontariusze – tutorzy, którzy podczas cotygodniowych, indywidualnych zajęć wzmacniają ich samoocenę. Po każdych zajęciach wolontariusz wpisuje osiągnięcia swojego ucznia do Indeksu Sukcesów.