24 stycznia 2023

Dwie zachodniopomorskie szkoły z Krajowym Certyfikatem Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie

Podczas uroczystej dwudniowej gali Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki wręczyła dyrektorom 14 przedszkoli i 33 szkół Krajowe Certyfikaty Przedszkole Promujące Zdrowie i Szkoła Promująca Zdrowie. W województwie zachodniopomorskim to zaszczytne miano otrzymały Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka w Szczecinie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Brzechwy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Stargardzie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Wręczane przez wiceminister Marzenę Machałek certyfikaty zostały przyznane w 2022 roku przez Ministra Edukacji i Nauki na podstawie rekomendacji Centralnej Kapituły działającej przy Ośrodku Rozwoju Edukacji. Na ten sukces złożyła się wspólna praca dyrektora, koordynatora i całej społeczności szkolnej i przedszkolnej.

Otrzymany Certyfikat jest zwieńczeniem długofalowego działania i jednocześnie zobowiązuje do utrzymywania wysokich standardów, które wyznaczają główne kierunki pracy Szkoły i Przedszkola Promujących Zdrowie.

O programie „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 roku. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola i szkoły.

Placówki przedszkolne i szkolne przystępują do programu „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” dobrowolnie. Decyzję podejmuje rada pedagogiczna po konsultacji z przedstawicielami społeczności przedszkolnej czy szkolnej, w tym z rodzicami.

Pełna lista szkół, które otrzymały Certyfikaty dostępna jest na stronie internetowej MEiN.

Galeria