25 marca 2022

Baza ofert pracy na stanowisko pomocy nauczyciela – komunikat dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w zakładce Praca dla nauczyciela, jest możliwość dodania oferty pracy na stanowisko „pomoc nauczyciela”. Zachęcamy wszystkich dyrektorów szkół z naszego regionu do umieszczania takich ofert, wykazywania wolnych godzin  i etatów.

Po lewej stronie fragment zdjęcia uczennicy trzymającej kredkę i nauczycielki trzymającej liczydło. Po prawej tekst: "Pomoc nauczyciela. Dodaj ofertę pracy do bazy!". Pod tekstem logotyp Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz flaga Ukrainy w formie znaku nieskończoności.

Solidarni z Ukrainą

Ustawa z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa wprowadziła ułatwienia w zatrudnianiu obywateli innych państw, w tym Ukrainy, na stanowisku pomocy nauczyciela. Zgodnie z nowym prawem, w obecnym roku szkolnym, możliwe jest zatrudnienie na tym stanowisku osoby nieposiadającej polskiego obywatelstwa. Warunkiem jest znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym pomoc uczniowi, który nie zna polskiego lub dopiero się go uczy.

Rekrutacja na stanowisko organizowana jest przez dyrektora danej szkoły, który odpowiada za cały proces zatrudniania.