31 stycznia 2019

„Aniołkowe Granie” w Przedszkolu „Figielek”

29 stycznia br., w Przedszkolu Publicznym nr 79 „Figielek” w Szczecinie, odbył się Finałowy Koncert pn. „Aniołkowe Granie”.

Podczas uroczystości Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty reprezentowała starszy wizytator w Wydziale Kształcenia Ogólnego i Specjalnego pani Elżbieta Kintop.

„Aniołkowe Granie” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, który powstał w 2004 roku z inicjatywy dyrektorów 2 wrocławskich przedszkoli. Od 2017 roku projekt realizowany jest także poza granicami Wrocławia. Jego celem jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Forma koncertu jest tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach opiekuńczych.

Szczeciński koncert w Przedszkolu „Figielek” dedykowany był Dzieciom z „Tęczowego Domku” z Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza w Szczecinie – placówki interwencyjnej, która rocznie przyjmuje około 60 – 70 dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat.

Podczas imprezy w PP nr 79 dzieci ze wszystkich grup wiekowych wystąpiły w programie artystycznym, prezentując wiersze, piosenki i tańce przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

W tym roku uczestnikami projektu jest 144 placówek z całej Polski.