12 marca 2021

Aktywni w czasie pandemii – pochwal się swoją inicjatywą

Już od kwietnia br. rusza program Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie #AktywnyPowrótDoSzkoły. Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na naszej stronie internetowej.

Szkolny Klub Morsa Szkoły Podstawowej nr 8 w Szczecinie

Uczniowie aktywni w czasie pandemii

Bazując na propozycji Ministra Edukacji i Nauki pana Przemysława Czarnka, chcielibyśmy zachęcić Państwa do pochwalenia się swoimi inicjatywami, które podejmujecie podczas pandemii, i które mają na celu zmobilizować uczniów do podjęcia aktywności fizycznej.

Szkolny Klub Morsa SP nr 8 w Szczecinie

Niech dobrym przykładem takiego przedsięwzięcia będzie propozycja Szkoły Podstawowej nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie. Szkolny Klub Morsa powstał w listopadzie 2020 roku jako forma walki o własne zdrowie, budowania odporności organizmu naturalnymi metodami. Na chwilę obecną członkami Klubu jest 16 uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Do wspólnych kąpieli dołączają nauczycielki oraz dyrektor SP nr 8.  Z każdym tygodniem do nowej formy spędzania wolnego czasu dołączają kolejne osoby. W galerii znajdują się zdjęcia z morsowania uczniów i nauczycieli.

Pochwal się swoją inicjatywą

Prosimy o przesyłanie swoich propozycji aktywnych przedsięwzięć na adres mailowy promocja@kuratorium.szczecin.pl do 19 marca do końca dnia. Wybrane Państwa inicjatywy zostaną umieszczone na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w zakładce „Edukacja prozdrowotna”.

Galeria zdjęć (4)