31 marca 2021

Aktywni w czasie pandemii – inicjatywy zachodniopomorskich szkół

Dzieci są zmęczone siedzeniem w domu, mają obniżoną sprawność fizyczną, pojawia się u nich nadwaga. To sygnały, które coraz częściej można usłyszeć od rodziców i nauczycieli w czasie pandemii.Nauka w domu, przed komputerem i brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami spowodowały wiele szkód. Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego pomogą młodym ludziom wrócić do sprawności fizycznej. Już od kwietnia br. rusza program MEiN i AWF #AktywnyPowrótDoSzkoły. Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na naszej stronie internetowej.

Na zdjęciu znajduje się grupa kolarzy podczas wyścigu

Aktywni w czasie pandemii – inicjatywa Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Bazując na propozycji Ministra Edukacji i Nauki pana Przemysława Czarnka, zachęcaliśmy dyrektorów i nauczycieli z zachodniopomorskich szkół do pochwalenia się swoimi inicjatywami, które podjęli podczas pandemii, i które miały na celu zmobilizować uczniów do podjęcia aktywności fizycznej. Na zgłoszenia czekaliśmy do 19 marca. Na podstawie przesłanych proporcji wybraliśmy kilka, według nas, najbardziej ciekawych.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 w Szczecinie

Wychowankowie placówki wybrali jedną z najbardziej popularnych obecnie aktywności fizycznych – morsowanie. Uczniowie raz w tygodniu w jeziorze Głębokie hartują swoje organizmy. Dodatkowo udają się na wycieczki rowerowe oraz w okolicach MOS uprawiają wieczorny jogging.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego nieustannie mobilizuje uczniów do brania udziału we wszystkich dozwolonych zajęciach sportowych organizowanych przez kluby. Dzieci proszone są o dokumentację swojej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu (np. spacery, jazda na rowerze, na łyżwach, wyjazdy z rodzicami). Takim przykładem jest również trening zapasów w wykonaniu Kacpra i Mikołaja. Chłopcy, w filmie znajdującym się poniżej, przedstawili krótką historię sportu, a także pokazali rozgrzewkę oraz trening właściwy.

Zespół Szkół nr 1 w Nowogardzie

W dniach 19 lutego – 5 marca br. w nowogardzkiej szkole został zorganizowany konkurs pn. „Zimowy chellenge – nie żałuj tego kroku”. Celem przedsięwzięcia było zaktywizowanie uczniów i nauczycieli i zachęcenie ich do podejmowania aktywności ruchowej w wolnym czasie. Zadanie polegało na wykonaniu jak największej liczby kroków w podanym okresie i zarejestrowanie ich za pomocą aplikacji. W sumie uczestnicy chellenge’u zrobili prawie 4 miliony kroków.

II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie

Uczennice pięciu klas wzięły udział w szkolnym projekcie „W jedności siła”. Przez 10 dni ćwiczyły indywidualnie i monitorowały swoją aktywność ruchową (bieg, marsz, jazda na rowerze, jazda na rolkach). Wykorzystały do tego różne aplikacje dostępne na rynku. Dziewczyny osiągnęły wynik 2783,091 kilometrów. Natomiast osoba, która zajęła I miejsce wybiegała 210,010 kilometrów.

 

Film

Galeria (7 zdjęć)