1 kwietnia 2022

7. Powiatowy Turniej Teatralny rozstrzygnięty

30 marca br. odbył się finał 7. Powiatowego Turnieju Teatralnego, którego organizatorem był Zespół Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie. W wydarzeniu uczestniczył Bogusław Ogorzałek, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty. Turniej obył się pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty.

Grupa osób w auli

Podczas uroczystości wręczenia nagród prof. Daniela Kalinowska, z Akademii Pomorskiej w Słupsku wygłosiła wykład pt. „Czy Kordian był miękiszonem?”.

Przebieg Turnieju

Zmagania uczestników przebiegały w dwóch kategoriach – szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z powiatu sławieńskiego. Celem organizatorów była między innymi popularyzacja twórczości teatralnej wśród młodzieży, kształtowanie i rozwój zainteresowań literaturą i teatrem, czy promocja sztuki dramaturgicznej.

Podczas uroczystości, zorganizowanej w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Sławnie, nagrodzono laureatów przedsięwzięcia. Wicekurator Ogorzałek wręczył także dwie nagrody Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Otrzymali je Aleksandra Adamczyk, za rolę Hanki w „Moralności pani Dulskiej” oraz Adam Protasewicz, za rolę Zbyszka Dulskiego w „Moralności pani Dulskiej”. Oboje są uczniami I LO w Sławnie.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria