12 czerwca 2018

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach

7 czerwca br. odbyły się uroczyste obchody 50-lecia działalności dydaktyczno-wychowawczej Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach.

W uroczystości wzięła udział pani Helena Zagórska – wizytator Oddziału Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Nowogardzie, przekazując prezent dla szkoły oraz list od Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy.

Obchody jubileuszu rozpoczęto już w kwietniu  2018 r. od posadzenia około 2 hektarów lasu w Barkowie. 7 czerwca odprawiono Mszę Św. w intencji społeczności szkolnej. Następnie odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości, na której zaprezentowano historię szkoły i jej osiągnięcia, byłych nauczycieli i pracowników. Uczniowie szkoły podziękowali przyjaciołom szkoły za okazywaną pomoc i wsparcie, wręczając 100 okolicznościowych statuetek w formie drzewek.

Ponadto 8 czerwca zorganizowano festyn szkolny, podczas którego przeprowadzono szereg zawodów sportowych: zawody pływackie, przeciąganie liny i skoki grupowe na długiej skakance, mecze piłki nożnej, zabawę na dmuchanych zamkach, aerobik oraz naukę tańca o nazwie „belgijka”.