17 czerwca 2024

3 edycja konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” rozstrzygnięta!

Znamy już laureatów 3. edycji ogólnopolskiego konkursu genealogicznego zorganizowanego przez Archiwum Państwowe wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Wśród Wyróżnionych znalazła się uczennica reprezentująca nasze województwo.

O konkursie

Konkurs był skierowany do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu drzewa genealogicznego swojej rodziny. Uczniowie w poszukiwaniu materiałów sięgali do rodzinnych zbiorów oraz korzystali z dokumentów przechowywanych w Archiwach Państwowych.

Udział w konkursie był nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale również najlepszym dowodem na to, że historia zarówno w skali mikro, czyli naszych małych ojczyzn (wsi, miast i miasteczek), jak i makro, czyli naszej wspólnej ojczyzny, jednoczy całe rodziny.

Osiągnięcia w Zachodniopomorskim

Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica reprezentująca nasze województwo Nina Pańczyk ze Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przesłali prace konkursowe. Naszej regionalnej zwyciężczyni serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że czas spędzony przy stworzeniu drzewa genealogicznego składał się z momentów fascynujących odkryć, poznawania rodziny na nowo i budowania rodzinnych więzi.