22 maja 2023

103. rocznica urodzin Papieża Polaka w Maszewie

Minęła 103. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji Burmistrz Gminy Maszewo oraz Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Maszewie odsłonili tablicę pamiątkową Papieża Polaka po tamtejszym gimnazjum w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie.

Odsłonięcie tablicy JPII

Tablica, którą umieszczono w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie, znajdowała się w gimnazjum w Maszewie, którego patronem był Jan Paweł II. Po likwidacji gimnazjów trafiła do parafii, by dziś być jej ozdobą i przypominać o Papieżu Polaku.
 
W uroczystej mszy świętej uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Michał Jach, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska wraz z Wicekuratorem Jerzym Sołtysiakiem, Burmistrz Maszewa Paweł Piesio i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicz w Maszewie.

Amatorski Chór przy Operze na Zamku 

„Barkę”, „Abba Ojcze” pod batutą Małgorzaty Bornowskiej oraz inne pieśni wykonał Amatorski Chór przy Operze na Zamku w Szczecinie. Koncert połączony był z recytacją uczniów SP w Maszewie.

Kościół przyozdabiały prace uczniów należących do szkolnego Koła Caritas poświęcone Św. Janowi Pawłowi II.

,,Bitwa Reginów 2023’’ oraz Dzień Tańca

Na boisku przy szkole zorganizowano Piknik z Produktem Polskim, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Organizatorami byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy udziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Gmina Maszewo i Ośrodek Kultury i Sportu w Maszewie.
Do rywalizacji w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów 2023 przystąpiło 9 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: goleniowskiego, gryfińskiego i polickiego.
 
Zwyciężyło KGW Kąty „SŁOWIANKI”. Drugie miejsce zajęło KGW „RADZANIANKI”, natomiast trzecie miejsce przypadło KGW JURANDOWO w Stodólsku.

Galeria