8 grudnia 2021

Złote Szkoły NBP II edycja 2021/2022

Departament Edukacji i Wydawnictw Narodowego Banku polskiego zaprasza do udziału w drugiej odsłonie programu „Złote Szkoły NBP”, którego temat przewodni to: „Bezpieczni w finansach osobistych”.

Druga edycja

Druga edycja programu „Złote Szkoły NBP” ukierunkowana jest w stronę odpowiedzialności młodych ludzi za własne pieniądze. Stąd hasło przewodnie tej edycji: „Bezpieczni w finansach osobistych”. Umieć dbać o własne finanse tak, by czuć się bezpiecznym w różnych życiowych okolicznościach, to umiejętność, którą warto wykształcić jak najszybciej.

Szczegółowe informacje

Tytuł „Złota Szkoła NBP” zostanie przyznany szkołom, których zespoły (nazywane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej) uzyskały najwięcej punktów za wykonane trzy zadania określone w regulaminie programu. Nagrody pieniężne otrzymają te spośród Złotych Szkół NBP, które zgodnie z werdyktem jurorów najlepiej wykonały zadania. Ogłoszenie wyników II edycji programu zaplanowano na kwiecień 2022 r.

Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej reprezentujące szkoły wykonują zadania II edycji i wysyłają do NBP relacje z ich realizacji w terminie do 28 lutego 2022 r. Wszystkie zadania II edycji mogą być przeprowadzone w szkole lub w formie online, a następnie przesłane za pośrednictwem platformy elektronicznej Złotych Szkół NBP.

Zasady programu, regulamin oraz informacje o nagrodach znajdują się pod adresem: www.nbp.pl/zloteszkoly

Cel Programu

Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób.