12 grudnia 2019

Ogólnopolski projekt „Dar na Stulecie” – zaproszenie do współpracy

Przyszły rok będzie wyjątkowy, ponieważ obchodzić będziemy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Sejm i Senat ustanowił 2020 rok – rokiem Jana Pawła II.

W imieniu organizatorów i instytucji promujących dorobek i dziedzictwo św. Jana Pawła II zapraszamy do współpracy przy projekcie „Dar na stulecie” (https://darna100.pl/), który uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

Główną ideą projektu jest wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Liczy się każdy człowiek i każda wspólnota. Wolontariat, modlitwa, wydarzenia o charakterze społecznym, artystycznym, sportowym, charytatywnym, czy edukacyjnym, to obszary działań, w których każdy może przyłączyć się do naszej akcji. 

Wszystkie inicjatywy rejestrowane będą na stronie – https://darna100.pl/dolacz-do-projektu/, które później organizatorzy spiszą i złożą w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jako Dar za życie Papieża z Polski. Inicjatywy mogą być zgłaszane m.in. przez szkoły, poszczególne klasy, a także indywidualnie przez uczniów.
 
Projekt organizowany jest przez: Stowarzyszenie Lednica 2000, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, Stowarzyszenie „Środowisko Ks. Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II” i Instytut Tertio Millennio. Przy projekcie działa też: Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej i Forum Hospicjów Polskich oraz Rodzina Szkół im. Jana Pawła II.

W załączeniu znajdują się materiały o projekcie.

Załączniki

Folder o projekcie
Data: 2019-12-12, rozmiar: 3 MB
Jak zgłosić inicjatywę?
Data: 2019-12-12, rozmiar: 2 MB
Plakat
Data: 2019-12-12, rozmiar: 1 MB