19 maja 2020

Nietypowe drzwi otwarte wyższych uczelni

Drodzy Maturzyści!

Dni otwarte uczelni wyższych zawsze były dla uczniów ostatnich klas szkół średnich okazją do bliższego, często pierwszego kontaktu z uczelnią, której oferta studiów wydawała się interesująca i umożliwiała uzyskanie uprawnień do wykonywania wymarzonego zawodu. W tym roku na przeszkodzie takim spotkaniom w dotychczasowej formule stanęły obostrzenia związane z epidemią.

Władze, naukowcy i studenci części uczelni wyższych organizują, zamiast tradycyjnych, dni otwarte w wersji on-line, w trakcie których potencjalni kandydaci mogą nie tylko wirtualnie zwiedzić siedzibę szkoły, odwiedzić sale wykładowe, laboratoria czy pracownie, zajrzeć w zakamarki budynków, ale również często zdalnie wysłuchać ciekawych wykładów, porozmawiać ze studentami czy usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wszystkie te działania służą dotarciu do jak najszerszego grona zainteresowanych, by ułatwić im niezwykle trudną decyzję, jaką jest wybór wyższej uczelni.

Zachęcamy do skorzystania z takiej oferty i śledzenia lub ponownego obejrzenia akcji wirtualnych dni otwartych, ogłaszanych przez organizatorów (na stronach internetowych lub w mediach społecznościowych uczelni, samorządów lub stowarzyszeń studenckich).

Przykładem takiego działania jest m.in. akcja „Drzwi na wpół otwarte” organizowana przez Oddział Szczecin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.