2 września 2020

Narodowy Dzień Sportu – zaproszenie

Zapraszamy na wydarzenie Narodowy Dzień Sportu, które odbędzie się 19 września 2020 r. w całej Polsce dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu. Organizatorem NDS jest Fundacja Zwalcz Nudę.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Celem projektu jest popularyzacja sportu – szczególnie wśród dzieci – oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach. Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież, a co za tym idzie – również rodzice mają możliwość rozwijania pasji, nabywania nowych. Narodowy Dzień Sportu polega tym, że w całej Polsce jednego dnia odbywają się dni otwarte, bezpłatne wydarzenia sportowe, zawody, treningi, spotkania z mistrzami. Organizują je instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, Polskie Związki Sportowe, jak i punkty prywatne.

Poprzednie edycje imprezy przyciągały tysiące osób, a wydarzenia w ramach NDS liczone były w setkach. W tym roku – z powodu niepewnej sytuacji epidemiologicznej – część działań przeniesione zostały do przestrzeni wirtualnej. Organizatorzy chcą udowodnić wszystkim Polakom, że do uprawiania pełnowartościowego sportu wystarczy kawałek podłogi w naszym mieszkaniu.

Niemniej jednak nie rezygnuje się z tego, z czego Narodowy Dzień Sportu słynie. Planowane są organizacje treningów w całym kraju (jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna, stosując się do wszystkich zasad bezpieczeństwa), angażując lubianych i utytułowanych sportowców, ośrodki sportowe, siłownie i kluby fitness.

Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa społeczna, której celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu, a także wspierany przez marszałków prawie wszystkich województw, Polski Komitet Olimpijski, Paraolimpijski i Sportów Nieolimpijskich.