18 listopada 2022

Materiał edukacyjny „Zdrowe dzieciaki to my!” Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

Materiał edukacyjny „Zdrowe dzieciaki to my!” jest odpowiedzią na problemy zdrowotne dzieci wynikające z długotrwałego okresu nauki zdalnej oraz potrzeby nauczania wczesnoszkolnego w tym zakresie. Materiał został opracowany przez ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB i wydany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Więcej o projekcie

Celem opracowania materiałów jest pokazanie, jak w prosty i atrakcyjny sposób przeprowadzać z uczniami lekcje dotyczące edukacji żywieniowej i elementów zdrowego stylu życia. „Zdrowe dzieciaki to my!” to materiały dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych w postaci scenariuszy lekcji dla nauczycieli oraz bogato ilustrowanych materiałów edukacyjnych i kart pracy dla uczniów.

Materiał edukacyjny dla nauczycieli i uczniów „Zdrowe dzieciaki to my!” wychodzi naprzeciw wyzwaniom, jakim jest edukacja zdrowego stylu życia a także jest konkretnym, praktycznym narzędziem pomocnym dla nauczycieli, ale także rodziców w prowadzeniu działań prozdrowotnych wśród najmłodszych uczniów.

Materiały dostępne są w formie online.

Webinar

Jednocześnie NIZP zaprasza nauczycieli do wzięcia udziału w webinarze na temat problematyki żywienia dzieci w szkole, połączonego z promocją materiału „Zdrowe dzieciaki to my!”, który odbędzie się 23 listopada 2022 roku w formie spotkania online.

Link do rejestracji.

Link do webinaru