20 kwietnia 2020

Kierunki Wirusoodporne – czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?

Fundacja Edukacyjna Perspektywy w tym roku w ramach kampanii “Dziewczyny na Politechniki!” przygotowała specjalne wydarzenie online:

„Kierunki Wirusoodporne – czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?”

Organizatorzy chcą pokazać, że nawet w dobie globalnego kryzysu można z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zależy im, aby uczniowie umieli orientować się w ofercie uczelni i wybierać kierunki dopasowane zarówno do swoich predyspozycji, jak i potrzeb rynku pracy. Patronami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O co chodzi w wydarzeniu?

23 kwietnia (czwartek) w godzinach 14.00 – 17.30 organizowana będzie bezpłatna konferencja online, podczas której razem z ekspertami z firm oraz studentkami z całej Polski organizatorzy będą pokazywać i w prosty sposób omawiać przyszłościowe kierunki studiów.

Wydarzenie organizowane będzie w czasie rzeczywistym i składa się z trzech modułów:

  • krótkich 15-minutowych debat z przedstawicielami firm i studentkami, którzy będą w przystępny sposób opisywać kierunki oraz możliwości pracy po nich,
  • 30-minutowej sesji, podczas której omówione zostaną kierunki takie jak nanotechnologia, bioinformatyka, analityka danych, cyberbezpieczeństwo i wiele innych,
  • wirtualnych stoisk online, gdzie politechniki z całej Polski będą prowadzić konsultacje z uczniami i będzie można zadać wszystkie nurtujące młodych ludzi pytania.

Poniżej znajduje się więcej informacji

Do zobaczenia (online) 23 kwietnia!