5 grudnia 2023

IV edycja programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP

Z przyjemnością informujemy, że wystartowała IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP pod hasłem: „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

O programie

W szkołach zawiązują się Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej złożone z nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (z klas 7. i 8.) lub szkół ponadpodstawowych. Drużyny wymyślają, organizują i przeprowadzają trzy obligatoryjne zadania: lekcję z ekonomią, debatę szkolną oraz warsztat uczniowski. Drużyny ubiegają się o tytuł „Złota Szkoła NBP” oraz nagrody pieniężne za najlepiej wykonane zadania.

Grupa docelowa

Adresatami programu są nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Cele programu

Jego celem jest zwiększenie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia i przygotowanie do bezpiecznego poruszania się po świecie finansów. Program jest organizowany od 2021 r. Do tej pory wzięło w nim udział prawie pół miliona uczestników z ponad tysiąca szkół z całej Polski.

Dodatkowe informacje

Start edycji rozpoczął 30 listopada 2023 r., termin zgłoszeń wykonanych zadań z IV edycji programu upływa 11 marca 2024 r.

Szczegółowe informacje o programie uzyskać można u organizatora konkursu pod nr tel.: 22 185 24 59 lub 22 185 44 41, email: szkoly@nbp.pl oraz na stronie internetowej https://nbp.pl/edukacja/zlote-szkoly-nbp/