29 września 2020

IV edycja ogólnopolskiego programu edukacji żywieniowo-kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkoła na Widelcu”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych
województwa zachodniopomorskiego!

Ruszyła IV edycja  ogólnopolskiego programu edukacji żywieniowo-kulinarnej „Dobrze Jemy ze Szkoła na Widelcu”, skierowanej do zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych, która odbywa się w roku szkolnym 2020/2021.

Program koncentruje się przede wszystkim na edukacji w zakresie prawidłowego  i świadomego żywienia. Przygotowany został we współpracy z ekspertami: dietetykami, metodykami i pedagogami w oparciu o wiedzę naukową, przekazaną w przystępnej  dla nauczycieli i uczniów formie i ramy podstawy programowej MEN.  Program otrzymał Patronat Honorowy między innymi Ośrodka Rozwoju Edukacji, Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, co daje Państwu gwarancję jakości przekazywanych treści.

Należy zauważyć, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w dorosłym życiu. Aby dzieci prawidłowo się rozwijały i cieszyły dobrym zdrowiem do późnej starości, należy nie tylko zadbać o jakość diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w uczniach zdrowe nawyki na całe życie.  Fundacja Szkoła na Widelcu, która od 2012 roku działa na rzecz poprawy jakości żywienia dzieci  i młodzieży w Polsce stworzyła ten Program i realizuje go od 2017 roku, aby pomóc szkołom w realizacji tego ważnego zadania. W ciągu 3 lat, program został pozytywnie przyjęty i jest realizowany przez nauczycieli w ponad 2000 szkół w całej Polsce.

W ramach IV edycji Programu „Dobrze Jemy ze Szkoła na Widelcu”, przekażemy wszystkim zarejestrowanym placówkom bezpłatne materiały edukacyjne w postaci: scenariuszy zajęć, plakatów edukacyjnych, mini książeczek dla dzieci i dla rodziców, kart pracy oraz filmów edukacyjnych.

Wierzymy, że przygotowane wraz z ekspertami materiały zostaną przez Państwa dobrze wykorzystane. Do dyspozycji nauczycieli jest również strona www, gdzie znajdują się materiały do bezpłatnego pobrania. W ciągu całego roku szkolnego wspieramy nauczycieli w realizacji programu oraz przekazujemy im dodatkowe materiały poprzez mailing, w którym proponujemy dodatkowe działania związane z żywieniem, które nauczyciele mogą realizować z uczniami. Jak co roku, w styczniu 2021 ogłoszony zostanie konkurs dla szkół z atrakcyjnymi nagrodami, ułatwiającymi prowadzenie zajęć kulinarnych w szkole.

Serdecznie zapraszamy do aktywnej realizacji zajęć z uczniami w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Cieszymy się na wspólne kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych u najmłodszych.

Zainteresowane szkoły mogą się rejestrować poprzez stronę www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl

Do pierwszych 1800 zarejestrowanych do końca października 2020 placówek zostanie wysłana paczka zawierająca pakiet materiałów edukacyjnych.

Więcej informacji o programie i sposobie rejestracji szkoły https://link.freshmail.mx/p/75p0vf3f8q/2d78wknnmf.